Cena
Tags
Typ náplne
Značka

Výplachy očí

Tu nájdete kvapaliny pre výplach očí, ktoré sú určené pre použitie v prípade zasiahnutia očí buď mechanickými časticami, alebo chemickým znečistením. Včasný výplach očí chráni zrak pred väčším poškodením. Preto patria na každé pracovisko, kde existuje nebezpečenstvo vniku častíc prachu do očí a tiež vo všetkých chemických prevádzkach, laboratóriách a pod. Svoje uplatnenie nájdu v dopravných podnikoch, v stavebných, poľnohospodárskych, lesných spoločnostiach, v baniach a kameňolomoch ...

Kvapalina pre výplach očí nájde svoje miesto aj v každej domácej lekárničke pre prípad neočakávanej udalosti alebo pre prípad extrémne smogovej situácie, kedy sú vo vzduchu prítomné nielen pevné častice, ale aj kyselinotvorné plyny, ktoré môžu spôsobiť slzenie a podráždenie spojoviek a rohovky.

Pre vymytie očí pri bežnom znečistení sú vhodné fyziologické roztoky. Ak je oko zasiahnuté kyselinami, alebo zásadami, je pre účinný výplach oka určený neutralizačný roztok. Použitie tohto neutralizačného roztoku zaistí veľmi rýchle navrátenie k žiadanej hodnote 7,4 pH, čo je prirodzené prostredie vo vnútri oka.

Kvapaliny pre výplach očí sú dodávané v bezpečných fľašiach, zabezpečených proti znečisteniu. Fľašky sú vybavené ergonomicky tvarovanou očnou miskou, ktorá pomáha dostatočne otvoriť očné viečko. Dôjde tak k účinnému výplachu oka a k odstráneniu nežiadúcich nečistôt a chemikálií.

Chráňte svoje oči pred zbytočným podráždením a následným poškodením.