Cena
Objem
Teplotná odolnosť

Havarijné tesniace tmely

Havarijné tesniace tmely dodávame vo forme suchej zmesi na prípravu tmelu, vo forme hotových tmelov v dózach a Leak block. Tieto tmely sú právom súčasťou našich havarijných súprav, pretože významným spôsobom zabraňujú väčším škodám.

Suché granule majú výhodu v prakticky neobmedzenej dobe použiteľnosti, sú použiteľné v akomkoľvek počasí a pri akejkoľvek teplote. Sú rýchlo a účinne použiteľné a variabilita ich použitia je veľká. Tieto tmely sú súčasťou výbavy profesionálnych hasičských zborov.

Hotové tmely sú plastické a majú vysokú priľnavosť aj na mastných a znečistených miestach a tiež sú dobre tvarovateľné. Ich výhodou je rýchla a účinná aplikácia, vysoká odolnosť voči väčšine agresívnych kvapalín. V súčasnej dobe ponúkame výhradne tmely použiteľné pri teplotách do -15
°C. Tmely sú vhodné pre dočasné opravy a udržia tlak do 2,4 m vodného stĺpca.


Tesniaci tmel Leak Block je v podstate hotová malá záplata pripravená na okamžité použitie. Stačí ju vybaliť z ochrannej fólie a použiť.

V našej ponuke nájdete aj epoxidový dvojzložkový tmel, ktorý je určený pre trvalé opravy prasklín, priesakov a otvorov. Tento tmel je určený pre opravu materiálov z kovov, keramiky, dreva, betónu i plastu. Jeho výhodou je pomerne jednoduchá aplikácia z jednej tuby. Po vytvrdnutí možno tmel rezať, brúsiť, vŕtať a natierať. Je odolný proti väčšine agresívnych kvapalín. Po vytvrdnutí nevedie el. prúd.