Sorpčné koberce

Chemické sorpčné koberce ponúkame v širokej škále bez povrchovej úpravy a s povrchovou úpravou. Každý typ koberca má špecifické použitie. Cieľom je vždy zabrániť zbytočnému znečisteniu pracoviska a chrániť životné prostredie aj zdravie pracovníkov. Väčšina typov chemických sorpčných kobercov je vybavená kvalitnou priečnou perforáciou a niektoré typy aj pozdĺžnou perforáciou, ktorá umožňuje jednoduché odtrhnutie potrebnej časti koberca alebo odtrhnutie menšieho kusa sorbentu.

Koberce rady Standard nemajú žiadnu špeciálnu povrchovú úpravu. Preto je ich sorpčná kapacita najvyššia. Ich nevýhodou je ale nízka odolnosť voči oderu. Sú preto vhodné pre menej exponované plochy s potrebou odsávania väčšieho množstva agresívnych kvapalín.

Koberce rady Premium majú povrchovú úpravu, ktorá zabezpečuje vyššiu odolnosť voči oderu a možno po nich aj chodiť, pričom doba použiteľnosti je dlhšia.

Naši vyškolení obchodní zástupcovia Vám radi predvedú chemické sorbenty a pomôžu s výberom správneho typu pre Vašu prácu.