Cena
Vhodné použitie
Zaťaženie rohože
Odolnosť voči oleju
Šírka
cm
Dĺžka
cm

Antistatické rohože

Antistatické priemyselné rohože sú vyrobené špeciálne pre prevádzky a pracoviská so zdrojmi statickej elektriny. Bežné popochádzanie či sedenie na určitých typoch stoličiek môže na povrchu ľudského tela vygenerovať elektrické napätie o sile niekoľkých tisíc voltov. Pokiaľ toto napätie nie je včas a bezpečne odvedené, môže sa vybiť cez citlivý prístroj alebo stroj a tým môže dôjsť k jeho poškodeniu, nehľadiac na možné zdravotné dôsledky pre pracovníkov. Antistatické rohože sú preto konštruované tak, aby bezpečne odvádzali nežiaducu statickú elektrinu z oblečenia, z obuvi a z pokožky zamestnancov. Použitím týchto antistatických rohoží tiež chránite zdravie pracovníkov.

Antistatické rohože vyhovujú IEC61340-4-1 (kategória DIF), merný odpor Rg 106-109 Ω. Elektrostatický náboj (krokový test) spĺňajú ISO6356 a EN1815.

Rohože sú vybavené konektorom pre uzemňovací kábel. Podľa odporúčania výrobcu je nutné, aby každá 3. rohož bola uzemnená uzemňovacím káblom. ZUzemňovacie káble a konektory je nutné objednávať zvlášť podľa potrieb Vášho pracoviska.

Naši vyškolení obchodní zástupcovia Vám radi odporučia najvhodnejšie riešenie pre Vaše pracovisko.