Nové opatrenia prepravných spoločností

Vážení zákazníci,

na základe zložitej a neprehľadnej situácie so šíriacim sa vírusom COVID-19 a v záujme ochrany zdravia náš všetkých, pristupujú prepravné spoločnosti k novým opatreniam.

Upozorňujú, aby sa vylúčili z prepravy také balíky, ktoré sú adresované do zatvorených prevádzok, škôl, predajní, keďže takéto balíky vrátia späť odosielateľovi! Zbytočné posielanie balíkov na adresy, ktoré sú z dôvodov všeobecnej karantény uzatvorené, tejto náročnej situácii prepravným spoločnostiam výrazne komplikujú doručovanie iných balíkov.

Prepravné spoločnosti zároveň upozorňujú, že na základe danej situácie, môže dôjsť k omeškaniu niektorých balíkov.

Vo všeobecnosti chceme všetkých vyzvať k zodpovednému správaniu sa a zvýšenej empatii, ktorá je teraz základným kameňom úspechu aj pri doručovaní Vašich balíkov.

Chceme Vás preto požiadať a odporúčať aby ste:

  • za objednaný tovar zaplatili vopred, v prípade dobierky využili platbu kartou. Eliminovaním nevyhnutného osobného kontaktu kuriéra s príjemcom sa výrazne znižuje možnosť prenosu nákazy a tiež zrýchľuje proces doručovania balíkov!
  • si pre objednaný tovar prišli k vozidlu kuriéra a nevyžadovali od neho doručenie priamo pred bytové dvere, do kancelárie, a pod. Príjemca by mal zároveň pri preberaní rovnako ako kuriér používať ochranné pomôcky (rúško, rukavice...) a dodržiavať bezpečný odstup od kuriéra a mal by preberať balíky v neuzatvorených priestoroch.
  • zachovali maximálnu ústretovosť a ohľaduplnosť.

 

Ďakujeme za pochopenie, prajeme všetko dobré a veľa zdravia

spoločnosť HAPPY END spol. s r.o.